Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Горностаївська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04415949) був реорганізований і увійшов до складу Добрянської громади

.
Ріпкинський район, Чернігівська область

Село Горностаївка Ріпкинського району Чернігівської області

Горностаївка – село, центр Горностаївської сільської ради.

Розташоване  на півночі Ріпкинського району, відстань від районного центру 43 км, від найближчої залізничної станції Горностаївка – 4,5 км.

Село Горностаївка відоме з 19 століття (приблизно з 1885 року). По території села протікає річка Коганець, що є притокою річки Немильня.

На території села розташовані та працюють сільський клуб, сільська бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв’язку Чернігівського поштамту, три магазини.

На території ради працює культовий заклад – Святопокровський храм (про його створення є згадка у 1885 році). В 1912 році на території села було відкрито церковну школу. Дата її закриття невідома. До 2002 року на території села працювала восьмирічна (неповна середня) школа. З 2002 року діти села відвідують Новояриловицьку ЗОШ І-ІІІ ступеня.

Станом на 1 січня 2018 року  на території села проживає 384 чоловіка.

На території  села Горностаївка до 1954 року  було  два села: Хутір Зайців та Горностаївка, які згаданого року було об’єднано в село Горностаївка.

До 1918 року село Горностаївка входило до складу Новояриловицької волості. За переказами старожителів  територія села була володінням польського пана, прізвище якого невідоме.

Назва ж його походить ніби то від назви тварини горностай, якого у давні часи  на території села було дуже багато.

Після встановлення на території села у 1918 році радянської влади було утворено дві сільські ради: Хутір-Зайцівська та Горностаївська. У 30-х роках на території Хутір-Зайцівської сільської ради утворений колгосп “Червоний лісовик”, а на території Горностаївської сільської ради - два колгоспи: “Будьонного” та “Ленінська іскра”, які проіснували до 1954 року. Цього року було проведено реорганізацію рад у Горностаївську сільську раду народних депутатів.

Разом з тим, було об’єднано три колгоспи та перетворені  в підсобне господарство  Добрянського держлісгоспу, яке в 1964 році було включено до складу радгоспу “Поліський” де і перебувало в його складі до кінця існування (приблизно 1995 рік).

На території села розташовано дві братські могили радянських воїнів, загиблих у роки Великої Вітчизняної війні та саморобний монумент на честь загиблих жителів, збудований жителями села.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування